کاهش نویز در تصاویر دوربین مداربسته

روش های متفاوتی برای کاهش نویز در تصاویر دوربین مداربسته وجود دارد.که در ادامه به بررسی این روش ها خوهیم پرداخت .

قبل از بررسی روش های کاهش نویز در تصاویر دوربین مداربسته ،بد نیست اطلاعاتی در باره ی ععلل به وجود آمدن نویز و همچنین انواع نویز ، کمی بیشتر بدانیم .

انواع نویز

در حالت کلی نویز ها به دو دسته تقسیم می شوند که آن ها را بررسی میکنیم .
  • نویز الکترومغناطیسی

این نویز ها در تصاویر دوربین مداربسته اغلب به صورت خطوط مواج و در حال حرکت هستند .
علت به وجود آمدن نویز الکترومغناطیس در تصاویر دوربین مداربسته ، می تواند مجاورت دوربین در نزدیکی منابع الکترومغناطیس باشد و یا همچنین پایین آمدن کیفیت تصاویر به گونه ای محسوس و شدید ، در طول مسیر انتقال تصویر ، اختلال در نصب فیش های BNC ، مشکل در منبع تغذیه ،گرمای هوا ، نشتی برق ، فاصله زیاد مسیر های کابل کشی و … ، می باشد .
  • نویز الکتریکی

وجود این نمونه از نویز ها در تصاویر ، خود را به صورت نقاط برفکی مانند رنگی ، نشان می دهند . دلیل به وجود آمدن این نویز ، نور کم محیط تصویر برداری ، پایین بودن حساسیت چیپ های تصویر برداری و یا تقویت بیش از حد سیگنال های تصویر  که باعث تقویت نویز ها ، در محیط هایی که نور کم است ، می باشد .

کاهش نویز در تصاویر دوربین مداربسته -ementech.org

 

روش کاهش نویز در تصاویر دوربین مداربسته

برای کاهش نویز در تصاویر دوربین مداربسته ، ابتدا باید تشخیص دهیم که نوع نویز به وجود آمده چیست و سپس به کاهش آن بپردازیم .

کاهش نویز الکترو مغناطیس

بروز مشکل در منبع تغذیه
وجود ولتاژ خروجی از آداپتور به گونه ای که ، زیاد تر از استاندارد معمول باشد ،می تواند از دلایل به وجود آمدن نویز در تصاویر دوربین مداربسته باشد .
فاصله ی زیاد مسیر کابل کشی
از هر نوع کابلی که برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته استفاده می کنید ، یک سری محدودیت برای طول انتقال تصویر دارد ، از ۱۰۰ متر گرفته تا ۵۰۰ متر و یا بیشتر ، که رعایت نکردن آن ها و یا کیفیت پایین کابل ها، باعث به وجود آمدن نویز می شود .
نزدیکی به منابع الکترومغناطیس
عبور کابل ها از نزدیکی منابع الکترومغناطیس مانند موتور برق و یا کابل برق ، باعث ایجاد نویز می شود .برای رفع این مشکل باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد این کابل ها با هم ، هم مسیر و یا نزدیک به هم نباشند .

 

کاهش نویز در تصاویر دوربین مداربسته -ementech.org

 

کاهش نویز الکتریکی

دوربین های مداربسته دارای یک سری حساسیت نسبت به نور برای تصویر برداری هستند . هنگامی که نور محیط کم است ، با تقویت سیگنال های تصویر برداری نویز ها نیز تقویت می یابند .
بنابراین برای کاهش نویز در تصاویر دوربین مداربسته ، می توانید یا نور محیط تصویر برداری را افزایش دهید ، و یا از دوربین هایی استفاده کنید که نیاز به نور کمتری برای تصویر برداری دارند .

 

سایت تبلیغاتی : ایمن وب