هوش مصنوعی در دوربین مداربسته

زمانی که صحبت از هوش مصنوعی در دوربین مداربسته و یا ماشین آلات به میان می آید ، بی شک دوربین مدار بسته نقش چشم ماشین را خواهد داشت .

منظور از هوش مصنوعی در دوربین مداربسته قدرت آن ها در آنالیز کردن تصاویر است ، یعنی علاوه بر اینکه فقط تصویر برداری کنند ، بتوانند یک سری اطلاعات دیگر را در مورد تصویر گرفته شده ، ارائه دهند .
هوش مصنوعی در دوربین مداربسته ، همان توابع مربوط به سیستم های مدیریت ویدئویی یا vms  ها هستند که ، دستورات مختلفی برای نمونه های مختلف دوربین ها می باشند . در واقع به منزله ی مغز دوربین مداربسته یا همان هوش مصنوعی ، می باشند .
حال برای اینکه این کارایی و بازده ی کار را بالا ببریم ، باید از دوربین هایی با کیفیت و وضوح تصویر بالا تر به عنوان چشم  ، برای ماشین استفاده کنیم . که قدرت و کیفیت آنالیز تصویر را بالاتر می برد.

 

هوش مصنوعی در دوربین مداربسته - ementech.org

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه های هوش مصنوعی ، طبیعتا ، توابع مورد استفاده در سیستم های مدیریت ویدئویی که هوش مصنوعی در دوربین مداربسته به حساب می آیند ، روز به روز پیشرفته تر می شوند و توانایی انجام اعمال مختلفی را دارند.
استفاده از هوش مصنوعی در دوربین مداربسته این قابلیت را به دوربین های مداربسته می دهد که ، به صورت خودکار ، هنگام ضبط تصاویر برخی از اطلاعات مربوط به تصویر را به صورت سازماندهی شده طبقه بندی کند . در اختیار قرار دهد .

موارد استفاده از هوش مصنوعی

 

برای نمونه هوش مصنوعی در دوربین های پلاک خوان ، که این قابلیت را به دوربین می دهد که توانایی تشخیص پلاک و همچنین طبقه بندی اطلاعات روی پلاک را داشته باشد .
نمونه دیگر استفاده از هوش مصنوعی در دوربین های راهنمایی رانندگی می باشد ، که با تشخیص خودرو ، توانایی تخمین زدن سرعت خودرو ، تعداد خودرو ها و یا خواندن پلاک آن ها را دارند. این دوربین ها می توانند در کنترل ترافیک وثبت تخلفات ، بهتر و سریع تر از انسان ها عمل کنند ، بنابر این می توانند بسیار مفید باشند .

هوش مصنوعی در دوربین مداربسته - ementech.org

بسیاری از موارد دیگر نیز هستند که با به کار گیری هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته و استفاده از توابع مختلف ، می توانند انجام شوند و ایمنی و کیفیت کار را بالا ببرند.

 

سایت تبلیغاتی : ایمن وب