نحوه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته وایرلس

در این قسمت قصد داریم نحوه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته وایرلس بپردازیم . برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دوربین های مداربسته ، با ما همراه باشید.

چگونه دوربین مداربسته وایرلس نصب می شود؟

برای نصب یک دوربین بی سیم یا وایرلس ، در ابتدا یک نقشه‌ی تقریبی از خانه  تهیه کنید و یا نقشه‌های موجود را پرینت کنید و جاهایی که می‌خواهید دوربین قرار گیرد را علامت گذاری نمایید. پیشنهاد می شود که دوربین‌ها در نواحی مانند درب‌های جلو و عقب، پنجره‌های دور از خیابان، فضاهای عمومی بزرگ (آشپزخانه،‌ اتاق نشیمن و غیره)، راه‌های ورودی، ایوان‌ها و راه پله‌ها قرر دهید.

زمانی که امکان سنجی کردید که چند دوربین مدار بسته نیاز دارید، درباره اینکه چه دوربین‌های خاصی می‌خواهید فکر کنید. یک سیستم نظارت خانگی می‌تواند گستره قیمت وسیع داشته باشد، پس مطمئن شوید که قبل از خرید نوع دوربین‌های مورد نیازتان را در نظر بگیرید. خصوصیات زیر باید به وضوح بر روی بسته مشخص شده باشند. با اینکه می‌توانید تمام بخش‌ها را به صورت جداگانه خریداری کنید، اما خرید یک مجموعه نظارتی کامل معمولا ارزان‌تر است و راحت‌تر نصب می‌شود.

نحوه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته وایرلس- ementech-org

 دوربین‌های بی‌سیم برای نصب بدون سوراخ کردن یا کابل کشی در خانه آسان هستند، اما کیفیت تصاویر می‌تواند با دور شدن از گیرنده کم‌تر از حد معمول شود. اگر قصد پوشش یک محدوده‌ی بزرگ را دارید، از دوربین‎های سیم‌دار استفاده کنید اما در اکثر خانه‌ها از دوربین بی‌سیم و روند آسان‌تر نصب استفاده می‌شود.

برخی از دوربین‌ها دارای پدهای چسبنده‌ای هستند که دوربین را به دیوار متصل می‌کنند، اما پیچ کردن دوربین امن‌ترین راه برای نصب طولانی مدت دوربین است. با اینکه هر دوربین متفاوت است، اما بیشتر آنها را می‌توان به روش مشابهی نصب کرد:

 1. پایه را در محل مورد نظر خود قرار دهید.
 2. با استفاده از یک قلم تیز روی دیوار جایی که پیچ‌ها باید زده شوند را علامت گذاری کنید.
 3. برای هر پیچ با استفاده از دریل یک سوراخ ایجاد کنید.
 4. میله‌های برآمده را چکش بزنید.
 5. پایه را به دیوار پیچ کنید.
 6. دوربین را در زاویه مورد نظر خود قرار دهید.

نحوه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته وایرلس- ementech-org

برای نحوه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته وایرلس نکات زیر را به یاد داشته باشید:

 • دوربین مدار بسته باید در بالاترین نقطه ساختمان نصب شوند، در این صورت دوربین ها از دسترس خرابکاران و سارقان دور می مانند و همچنین منطقه بزرگ تری را پوشش می دهند.
 • دوربین های مدار بسته ای که بیرون ساختمان نصب می شوند، بهتر است زیر سایه بان قرار بگیرد تا از آسیب نور آفتاب و بارش برف و باران در امان بماند.
 • موقعیت نصب دوربین مداربسته باید طوری باشد که لنز آن در مقابل پرتو مستقیم نور خورشید و لامپ قرار نگیرد.
 • اطراف محلی که دوربین مدار بسته نصب می شود باید خلوت باشد تا مانع دید گسترده دوربین نشود.
 • بهتر است دوربین مدار بسته در گوشه های ساختمان نصب شود، در این صورت کابل های متصل به آن از دید افراد مخفی می شود.
 • محل نصب دوربین مدار بسته باید نزدیک به پریز برق و یا دیگر انواع منبع تغذیه باشد.
 • اگر دوربین مدار بسته در محلی نصب شود که در معرض دید افراد باشد، جلوی فعالیت سارقان گرفته می شود.

در مراحل بعدی، دوربین‌های بی‌سیم را به کامپیوتر جفت کنید. مانیتور را به DVR وصل کنید.  مشکلات اتصال را عیب یابی کنید. یک مرکز نظارت مرکزی ایجاد و هر کابل ویدئویی را به یک پورت DVR جداگانه وصل کنید.

سایت تبلیغاتی : ایمن وب