قابلیت people counting دروبین مداربسته

 

در این نسخه ، قابلیت people counting دروبین مداربسته ، مورد بررسی قرار می گیرد .

دوربین های مداربسته ، با گذشت زمان و بیشرفت تکنولوژی ، علاوه بر جنبه ی مانیتورینگ و حراست ، مصارف مختلفی در زمینه های متفاوت پیدا کرده اند .
در دهه های اخیر با به کار گیری هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته ، قابلیت های جدیدی به دوربین های مداربسته اضافه شده است .
یکی از این موارد ، قابلیت people counting دروبین مداربسته می باشد . قابلیت people counting دروبین مداربسته علاوه بر جنبه ی امنیتی ، در مواردآماری و برنامه ریزی نیز ، می تواند مفید واقع شود . که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم .

 

قابلیت people counting دروبین مداربسته - ementech.org

موارد استفاده از قابلیت people counting دروبین مداربسته

به عنوان مثال مدیر یک فروشگاه می تواند تخمین بزند که ، در روز چه تعداد از افراد برای بازدید فروشگاه می آیند و یا اینکه چه روز هایی فروشگاه شلوغ تر می شود . بر اساس این آمار کادر فروشگاه و شیفت ها و کارمندان خود را تنظیم می کند .
در مثالی دیگر می توان به استفاده از قابلیت people counting دروبین مداربسته ، در ایستگاه های مترو اشاره کرد .
طبق اطلاعات به دست آمده مشخص می شود که کدام ایستگاه ها پر رفت و آمد تر هستند ، ورودی و خروجی ها را افزایش دهند ، خدمات را در آن ایستگاه ها افزایش دهند  ویا برای جلوگیری از ازدحام جمعیت ، تعداد گیت ها را زیاد کنند و …
کنترل رفت و آمد افراد در مکان های خاص مانند ، موزه ها ، اماکن و سازمان های آموزشی و دولتی ، ساختمان مجلس  و کنترل رفت و آمد ها و مدیریت بحران .
در کل استفاده از قابلیت people counting دروبین مداربسته ،کمک زیادی به تهیه ی اطلاعات آماری و همچنین تغییر در روند کار و برنامه ریزی های نهاد های مختلف و ارتقا سطح کیفی می شوند .

موارد استفاده از قابلیت people counting دروبین مداربسته

 

سایت تبلیغاتی : ایمن وب