عوامل مهم در کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته چیست ؟

سلام خدمت همراهان همیشگی سایت ایمن تک ، در این بخش قصد داریم در رابطه با عوامل مهم در کیفیت تصاویر نکاتی چند را درمیان بگذاریم ، با ما همراه باشید .

شاید برای بعضی از خریداران و علاقه مندان به دوربین های مداربسته این سوال بوجود بیاید که یک دوربین مداربسته چه عواملی در کیفیت تصاویر آن تاثیر گذار است و یا چه چیزی در کیفیت تصاویر دوربین های امنیتی تاثیر گذار است ؟

در این بخش قصد داریم شما را با تعدادی از آن ها آشنا نماییم و کمی درباره ی کارایی آن ها صحبت کنیم .

 مگاپیکسل

    • مگاپیکسل چیست ؟

    بطور کلی می توان گقت یک مگاپیکسل برابر یک میلیون پیکسل در تصویر است که پیکسل ها مربع های کوچکی هستند که مانند یک قطعه از یک پازل کنار هم قرار می گیرند تا عکس ایجاد شود . رزولوشن ( وضوح ) تصویر هم به تعداد همین پیکسل ها بستگی دارد که چه تعداد از آن ها کنار هم در یک تصویر قرار میگیرند .

    عوامل مهم در کیفیت تصاویر - http://ementech.org

    مگاپیکسل بیشتر باشد بهتر است ؟

هر سال شاهد بهتر شدن تکنولوژی دوربین ها هستیم ، سازنده های دوربین و فروشنده ها همیشه درباره مدل های بعدی دوربین با مگاپیکسل بیشتر صحبت می کنند که از نمونه های قبلی همان دوربین خیلی بهتر هستند .  آیا مگاپیکسل مهم ترین بخش برای کیفیت است ؟ آیا با افزایش عدد مگاپیکسل کیفیت نیست بهتر می شود ؟

پس مگاپیکسل ها فقط یکی از عوامل مهم در کیفیت تصاویر ( می توان گفت یکی از مهم ترین عوامل است ) یک دوربین است و عواملی مانند سنسور دوربین ، پردازنده و کیفیت لنز و غیره بطور مساوی نقش های مهمی دارند .

  OSD

  • OSD به چه معناست ؟

OSD ( On Screen Display –  روی صفحه نمایشگر ) یکی دیگر از عوامل مهم در کیفیت تصاویر است ، OSD یک منو تنظیمات تصویر است و  معمولا بر روی دستگاه های دیجیتالی مانند تلوزیون ، مانیتور ، دوربین عکاسی و غیره قرار دارد . در حال حاضر بسیاری از شرکت های سازنده دوربین مداربسته برای بالا بردن سطح کیفیت دوربین امنیتی از منوی OSD استفاده می کنند .

عوامل مهم در کیفیت تصاویر- http://ementech.org

در دوربین مداربسته با استفاده از منوی OSD ، می توان برای دوربین های مداربسته تنظیمات مختلفی مانند : نوردهی ، تعادل رنگ ها ، درست کردن نور پس زمینه ، انتخاب روز و شب ، حرکت و غیره را انجام داد .

 ICR

  • ICR در دوربین مداربسته چیست ؟

ICR ( IR Cut Filter Removable – فیلتر حذف نور مادون قرمز ) یکی دیگر از عوامل مهم در کیفیت تصاویر است و نقش بسیار مهمی در وضوح تصاویر دارد . ICR یک نوع فیلتر مکانیکی است که معمولا بین لنز و سنسور دوربین قرار می گیرد که در طول روز ، نور مادون قرمز را کنترل می کند تا رنگ ناشی از نور مادون قرمز را تصحیح شود و در شب این فیلتر به طور خودکار از کار افتاده و سپس نور مادون قرمز را عبور می دهد تا دوربین بتوانند در شب دید خوبی داشته باشد .

اگر اطلاعات ارائه شده مورد توجهتان قرار گرفته است ، همین حالا به فروشگاه ایمن تک مراجعه نمایید.

سایت تبلیغاتی :
دکور کده