دوربین مداربسته ptz و یا گردان

بدون شک تا به حال نام دوربین مداربسته متحرک ، و یا گردان را شنیده اید ، یکی از انواع این دوربین مداربسته گردان ، دوربین مداربسته ptz  ، می باشد .

در این نسخه قصد داریم به بررسی این دوربین مداربسته ، بپردازیم .

مزایا و محدودیت های دوربین مداربسته ptz

  • زاویه دید متغیر

استفاده از دوربین مداربسته ptz این امکان را به شما می دهد که ، برای مشاهده ی محیط اطراف دوربین ، زاویه ی دید را به دلخواه تنظیم کنید و یا آن را به راحتی تغییر دهید .

 

دوربین مداربسته ptz  - ementech.org

  • نیاز به اوپراتور

برای تغییر زاویه ی دید دوربین مداربسته ، شما نیاز به یک اوپراتور دارید . در غیر این صورت این دوربی مانند یک دوربین معمولی عمل می کند و همان گونه که نتظیم شده است ، به کار خود ادامه می دهد .
  • قابلیت برنامه ریزی

شما قادر هستید که ، یک برنامه کاری برای  دوربین مداربسته ptz ، تعریف کنید . درست است که کمی پبش ر اشاره شد که نیاز به وجود اوپراتور می باشد . ام این در حالتی است که بخواهید به صورت پیش بینی نشده و یا برنامه ریزی نشده زاویه ی دید راتغییر دهید .
اما دوربین مداربسته ptz ، امکان را به شما می دهد که بتوانید آن را برنامه ریزی کنید یعنی یک برنامه حرکتی برای آن تعریف کنید . مثلا یک سری ناحیه برای آن تعریف کنید  و مشخص کنید که در زمان های تعین شده ، دوربین مداربسته ، از یکی از نواحی تعریف شده ، تصویر ارائه دهد .
به هریک از آن نواحی پریست و به یک برنامه حرکت دوربین طبق  پریست ها ، یک سکوئنس  یا توالی می گویند .

دوربین مداربسته ptz  - ementech.org

  • کاربرد دوربین مداربسته ptz

اکثر افراد فکر می کنند کاربرد این نمونه از دوربین مداربسته ، همانند دروبین مداربسته ۳۶۰ درجه ، می باشد . درحالی که این گونه نیست . دوربین مداربسته ۳۶۰ درجه در هر لحظه یک زاویه دید ۳۶۰ درجه دارد اما ، دوربین مداربسته ptz در هر لحظه می تواند تغییر زاویه بدهد ولی فقط از همان زاویه ، تصویر برداری کند .

 

سایت تبلیغاتی : ایمن وب