آشنایی با رزولوشن و سرعت لنز در دوربین های مداربسته

هراهان وب سایت شرکت ایمن تک سلام. در این قسمت می خواهیم آشنایی با رزولوشن و سرعت لنز در دوربین های مداربسته را شرح دهیم. برای کسب اطلاعات کامل با ما همراه باشید.

رزولوشن در دوربین های آنالوگ به صورت خط تعریف می شود که تعداد خطوط افقی تصویر می باشد که یک رابطه مشخص با تعداد خطوط عمودی دارد. رزولوشن به تعداد پیکسل ها در درون سنسور دوربین بستگی دارد. بنابراین می توان گفت :

خط بیشتر  موجب رزولوشن بالاتر سبب کیفیت تصویر بهتر خواهد شد.

آشنایی با رزولوشن و سرعت لنز در دوربین های مداربسته-ementech-org

لنز در دوربین های مداربسته

لنز دوربین های رنگی به دلیل تغییر فرکانس طیف رنگ، ترکیبی از لنزهای مختلف می باشد که بر اساس کاربرد انواع مختلفی از لنزها به آن اضافه می گردد. بنابراین وقتی از لنز صحبت می شود،

منظور مجموعه ای از لنزهای مختلف همانند Focusing Lens ( باعث فوکوس کردن برروی یک شی می شود) Variator Lens (اندازه تصویر را تغییر می دهد)، Compensator Lens ( هنگامی که از لنز تغییر اندازه دهنده استفاده می شود از این لنز به طور هم زمان برای تصحیح فوکوس استفاده می گردد)و Relay Lens‌ ( این لنز در نزدیکی CCD‌ قرار می گیرد و نور را برروی آن متمرکز می کند) می باشد.

برای اندازه گیری دقیق رزولوشن یک دوربین های مدار بسته روش های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال استفاده از چارت های مخصوص، روش مبتنی بر پهنای باند ( در این روش پهنای باند بر روی اسیلوسکوپ اندازه گیری شده و در یک عدد مشخص ضرب می گردد تا رزولوشن دوربین بدست آید) از جمله این روش ها محسوب می گردند .

آشنایی با رزولوشن و سرعت لنز در دوربین های مداربسته-ementech-org

Shutter می تواند زمان شارژ شدن و رسیدن نور به CCD‌ را کنترل کند. استاندارد موجود ۵۰ بار در ثانیه برای PAL و ۶۰ بار در ثانیه برای NTSC‌ می باشد. به عنوان مثال اگر این سرعت به ۱۰۰۰ بار در ثانیه برسد بدان معنی است که نور محیط باید ۲۰ برابر شود (PAL) .

سایت تبلیغاتی : ایمن وب