آشنایی با دوربین مداربسته زوم و اطلاع از چگونگی کارکرد آن

دوربین مداربسته زوم از انواع دوربین ها هستند که در این بخش از سایت ایمن تک به معرفی آن ها میپردازیم.همچنین می توانید با مراجعه به فروشگاه دوربین مداربسته اطلاعات بیشتری دریافت نمایید.

زوم اپتیکال دوربین مداربسته به چه صورت است؟

دوربین مداربسته زوم- http://ementech.org

زوم یا بزرگنمایی در دوربین های مداربسته در دو نوع Optical Zoom  و Digital Zoom صورت میگیرد. زوم اپتیکال در دوربین های مداربسته با تغییر فاصله کانونی لنز دوربین مداربسته انجام میگیرد, هر اندازه که این فاصله بیشتر باشد بزرگنمایی یا زوم تصویر بیشتر میشود. با استفاده از سیستم لنز این زوم صورت میگیرد و اختلاف بزرگنمایی بین حداقل و حداکثر فاصله کانونی مشخص میشود.

کارآیی لنزهای زوم دوربین مداربسته به چه صورت است؟

در این نوع از لنزهای دوربین مداربسته امکان زوم کردن از طریق قرار دادن یک موتور در لنز آن فراهم میشود. لنز آن ها دارای زوم اپتیکال است و تنها امکان زوم در یک جهت را دارا هستند.

واحد اندازه گیری میزان زوم در دوربین های مداربسته زوم چیست؟

دوربین مداربسته زوم- http://ementech.org

زوم دوربین های مداربسته را با واحد X معین می نمایند, هر اندازه قدرت X دوربین بالاتر باشد میزان بزرگنمایی آن بیشتر است. بعنوان مثال دوربین با قدرت ۴X تصویر را ۴ برابر میکند.

عملکرد لنز زوم و لنز وریفوکال در دوربین مداربسته زوم

در این نوع از لنزها امکان تغییر فاصله کانونی وجود دارد, در لنز وریفوکال این تغییر فاصله کانونی به صورت دستی توسط نصاب دوربین مداربسته صورت میگیرد, بطوریکه نصاب با دست لنز را چرخانده و در زاویه مناسبی آن را تنظیم می نماید. پس از تنظیم فاصله کانونی فوکوس دوربین مداربسته نیز مجددا تنظیم میگردد.
عملکرد در لنزهای زوم دوربین های مداربسته به صورت خودکار انجام میشود. در واقع دستور انجام زوم صادر شده و لنز فاصله کانونی خود را با توجه به میزان افزایش می دهد و معمولا در لنزهای زوم, فوکوس لنز پس از تغییر فاصله کانونی به صورت خودکار تنظیم می شوند.

سایت تبلیغاتی:
سئورب